Piłka wodna

Obok następujących zasad specjalnych, obowiązują także Ogólne zasady wnoszenia zakładów. Zasady specjalne są wobec zasad ogólnych nadrzędne.

1.) Wygrana lub przegrana: O ile nie podano inaczej, to wszystkie zakłady zostaną rozliczone w oparciu o oficjalny wynik, w tym także dogrywkę oraz rzuty karne.

2.) Zakłady na mecz (1x2): Jeśli nie podano inaczej, wszystkie zakłady na mecz zostaną rozliczone na podstawie wyniku w regulaminowym czasie gry.

3.) Zwycięzca pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej kwarty: W tych zakładach liczą się jedynie bramki zdobyte w danej kwarcie. Jeśli nie podano inaczej, to dogrywka nie jest zaliczana do wyniku czwartej kwarty.

4.) Przerwany mecz: Jeśli mecz zostanie przerwany przed czasem, wszystkie zakłady zostaną unieważnione, z wyjątkiem tych zakładów, które zostały bezwarunkowo rozstrzygnięte.

5.) Przełożone spotkania: W przypadku przełożenia lub anulowania meczu, zakłady zawarte przed jego rozpoczęciem zostaną unieważnione. Wszystkie zakłady są ważne na każde wydarzenie, które jest opóźnione przed planowanym czasem rozpoczęcia i odbywa się tego samego dnia (czasu lokalnego). Jedynym wyjątkiem są wydarzenia, które odbywają się w ramach turnieju z ustaloną datą, np. igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy itp.

6.) Zmiana miejsca meczu: Jeśli mecz nie zostanie rozegrany w zaplanowanym miejscu, zakład jest nadal ważny. Zasada ta obowiązuje, dopóki miejsce rozgrywki nie zostanie zmienione na teren przeciwnika (lub w przypadku międzynarodowych spotkań, dopóki miejsce rozgrywki pozostanie na terenie tego samego kraju).

7.) Mistrzowie dywizji: Jeśli sezon zostanie skrócony, to niezależnie od przyczyn wygrane zostaną zakłady, wniesione na drużynę, która zostanie uznana mistrzem przez zarząd danej dywizji lub ligi.