Sporty gaelickie

Obok następujących zasad specjalnych, obowiązują także Ogólne zasady wnoszenia zakładów. Zasady specjalne są wobec zasad ogólnych nadrzędne.

1.) Zakład na zwycięzcę Wszystkie zakłady pozostają ważne, bez względu na długość sezonu, format rozgrywek na szczeblu regionalnym lub kwalifikacji.

2.) Zakłady na mecz  O ile nie określono inaczej, wszystkie zakłady na Sporty gaelickie zostają rozliczone tylko na podstawie regulaminowego czasu gry (łącznie z czasem doliczonym z powodu kontuzji). Jeśli nie określono inaczej, dogrywka nie jest brana pod uwagę. Jeśli oferta obejmuje szczególnie dogrywkę i mecz zakończy się remisem, zakłady zostaną unieważnione. Zakłady są rozliczane tylko na podstawie wyników podanych przez GAA (Gaelickie Stowarzyszenie Atletyczne). Jeśli żadna z drużyn nie przystąpi do gry, zakłady zostaną unieważnione. Jeśli doszło do zmiany miejsca rozgrywania meczu, wniesione zakłady pozostaną ważne, zakładając że drużyna gospodarzy nadal jest określona jako taka. Jeśli kolejność drużyn gospodarzy i gości na rozpisany mecz zostanie zmieniona, zakłady wniesione na podstawie pierwotnych informacji zostaną unieważnione. Zakłady na przełożone mecze zostaną unieważnione, chyba że mecze zostały zmodyfikowane i rozegrane w przeciągu 24 godzin od pierwotnego czasu rozpoczęcia. Zakłady na przerwane mecze zostaną unieważnione poza tymi, w przypadku których wynik został już określony.

3.) Zakłady na mecz (łącznie z Alternatywami)  Przy rozliczaniu zakładów zostanie uwzględniony całkowity wynik meczu (gol = 3, punkt = 1).

4.) Podwójny wynik 5-way  Jeśli jeden/obydwa wyniki w połowie meczu lub na koniec są Remisem, wówczas każdy inny wynik zostanie ogłoszony zwycięskim.

5.) Strzelec pierwszego gola/Ostatniego gola/Uzyskanie gola w dowolnym czasie  Bramki samobójcze nie zostaną uwzględnione. W przypadku, jeśli pierwszym golem będzie bramka samobójcza, zakłady zostaną rozliczone przy uwzględnieniu Strzelca drugiego gola. W przypadku, jeśli ostatnim golem będzie bramka samobójcza, zakłady zostaną rozliczone przy uwzględnieniu ostatniej strzelonej bramki. Pierwszy strzelec gola/Strzelec drużyny - Zawodnik rezerwowy, który wejdzie do gry po uzyskaniu pierwszej bramki lub który nie zagra w meczu, zostanie uznany za non-runner. Strzelec ostatniej bramki - Zawodnik, który nie weźmie udziału w meczu zostanie uznany za non-runner. Strzeli bramkę w dowolnym czasie - Zawodnik, który nie weźmie udziału w meczu zostanie uznany za non-runner.

6.) Pierwszy zdobyty punkt, Ostatni zdobyty punkt w 1. poł., Pierwszy zdobyty punkt w 2. poł., Pierwsze punkty w 2. poł., Ostatni zdobyty punkt, Drużyna, która uzyska 1. gola Łącznie z: rzutem wolnym, karnym, 65/45, sideline cut/kick. Gole samobójcze są brane pod uwagę.

7.) Zakłady na połowę  W przypadku zakładów na połowę meczu określona połowa musi być zakończona, aby zakłady były ważne, chyba że wynik danej oferty został już określony.

8.) Drużyna, która uzyska 1. gola  Gole samobójcze są brane pod uwagę.

9.) Obydwie drużyny zdobędą co najmniej 1 gola  Gole samobójcze są brane pod uwagę.

10.) Zakłady na całkowitą liczbę goli Gole samobójcze są brane pod uwagę przy rozliczaniu następujących zakładów:-Całkowita liczba goli w meczu, Całkowita liczba goli drużyny gospodarzy / gości, Całkowita liczba goli 6 way, Liczba goli drużyny gospodarzy / gości 5 way

11.) Pierwszy gol i wynik Zwycięską drużyną zostaje ta drużyna, która zdobyła pierwszego gola/nie zdobyła żadnego gola/której strzelono pierwszego gola. Gole samobójcze są brane pod uwagę.

12.) Całkowity wynik meczu nieparzysty/parzysty  Zwycięzca zostanie określony na podstawie sumy zdobytych goli przez obydwie drużyny. Jeśli łączny wynik wynosi zero, zakłady zostaną unieważnione.

13.) Całkowity wynik drużyny nieparzysty/parzysty Zakład zostanie rozliczony na podstawie odpowiedniego łącznego wyniku, jaki uzyskały drużyny. Jeśli wynik uzyskany przez drużynę wynosi zero, zakłady zostaną unieważnione.

14.) Drużyna, która uzyska kolejnego gola Dostępna jest opcja: Żadna drużyna nie zdobędzie kolejnego gola.

15.) Wyścig do 10/20/25 punktów Drużyna, która jako pierwsza uzyska 10/15/20/25 pkt. (łącznie z golami) zostanie uznana zwycięzcą.

16.) Prowadzący po 20/30/40 itd. min. w grze Rozliczenie następuje na podstawie określonego czasu w grze. Np. prowadzący po 20 min. zostanie ustalony na podstawie wyniku w meczu po 20:00 min. gry. W przypadku przerwania spotkania zanim się zakończy, wszystkie zakłady zostaną unieważnione, chyba że określono inaczej.

17.) Zakłady na 10 min. w grze Aby zakład obowiązywał, wyznaczony 10-minutowy okres musi być zakończony, chyba że wynik zakładu został już określony.

18.) Zakład na przewagę wygranej/Przewagę wygranej 5-way Dostępna jest także opcja remisu.

19.) Liczba 45’/65’ Rozliczenie zakładu odbywa się na podstawie liczby przyznanych 45’ (65’ w hurlingu), obojętnie czy zostaną zdobyte czy nie.

20.) Najlepszy zdobywca punktów sezonu Zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w ramach rozgrywek All-Ireland Championship (włącznie z kwalifikacjami) zostanie uznany zwycięzcą. Zakłady zostaną unieważnione, jeżeli zawodnik nie weźmie udziału w przynajmniej jednym meczu (włącznie z kwalifikacjami).

21.) Osiągnięcia drużyny W ramach tego zakładu należy dokładnie wytypować, na jakim szczeblu rozgrywek drużyna zostanie wyeliminowana lub jakie miejsce zajmie w końcowej klasyfikacji.

22.) Drużyna, która najdalej zajdzie Jeśli obydwie drużyny zostaną wyeliminowane w tej samej fazie rozgrywek, zastosowanie znajduje zasada dead-heat. Rozgrywki na szczeblu regionalnym nie są brane pod uwagę. Drużyna, która zajmie najlepsze miejsce w kwalifikacjach oraz fazie pucharowej zostanie uznana zwycięskim zespołem.

23.) Kwalifikacja/Zdobycie pucharu/Zwycięstwo w spotkaniu/Zwycięstwo w dogrywce Jeśli dojdzie do dogrywki, zostanie ona uwzględniona przy rozliczaniu.