Jégkorong

(Utoljára frissítve: 19.10.2021)

A következő speciális fogadási szabályok mellett az általános fogadási szabályok hatályosak. A speciális fogadási szabályok azonban elsőbbséget élveznek az általános szabályokkal szemben.

1.) Időpont: Az NHL, AHL, UHL, WHL, OHL és Quebec Major Junior jégkorong ligák esetében minden mérkőzést az előre kitűzött naptári napon (helyi idő szerint) és helyszínen kell megrendezni ahhoz, hogy a fogadások érvényesek legyenek.

2.) Hosszabbítás: A hosszabbítás (beleértve az ezt követő szétlövést is) minden piacon beleszámít az eredménybe, kivéve ha másképp van feltüntetve. Szétlövés esetén a győztes csapat egy gólt kap, és ez adott esetben minden piacra érvényes.

3.) Játékidő: Ha a mérkőzést a hivatalos eredmény létrejötte előtt félbeszakítják, akkor az eredmény

• 55 percnyi játékidő után minősül hivatalosnak az amerikai NHL, AHL, UHL, WHL, OHL és Quebec Major Junior jégkorong ligákban.
  • 60 percnyi játékidő után minősül hivatalosnak a nem amerikai jégkorongban.

Ez a szabályzat valamennyi fogadásra vonatkozik, hacsak nincs másként meghatározva.

4.) Kétesélyes fogadás: A fogadások ellentétes utalás hiányában a hosszabbítással és büntetőpárbajokkal együtt elért végeredmény alapján kerülnek rendezésre.

5.) Puck Line fogadás: A puck line egy olyan jégkorongra vonatkozó hendikep piac speciális elnevezése, ahol egy kiválasztott csapatnak hendikep adható. A nyeremény kifizetéséhez felhasznált eredmény a mérkőzésnek a fogadás időpontjában rendelkezésre álló hendikepvonalhoz igazított eredménye. Például Tampa Bay +1,5 vs. Calgary -1,5, eredmény: Tampa Bay 2-3 Calgary. A Tampa Bay hendikepből nyer. A hosszabbítás minden puck line fogadásnál számít.

6.) Összes gól/Csapat gól: A játék összesített eredménye mindkét csapat góljainak együttes száma, beleértve a hosszabbítást is. A fogadások érvényességéhez legalább 15 perc hivatalos játékidőnek el kell telnie a harmadik harmadban, kivéve, ha a megtett összes gól számot már elérték. Abban az esetben, ha az összes gólt pontosan sikerült eltalálni, de pontos árat nem határoztak meg, akkor az összes tétet visszatérítjük.

7.) X gól elérése: Az a csapat nyer, amelyik előbb eléri a meghatározott számú gólt. Ez a piac magában foglalja a hosszabbítást és az azt követő szétlövést is. Szétlövés esetén a győztes csapatnak egy gólt írunk jóvá.

8.) Az alábbiak közül melyik játékos szerzi az első gólt: Ha egy kiválasztott játékos nem lép pályára mielőtt az első gólt berúgnák, akkor ez a játékos “nem résztvevő” játékosnak minősül és az összes rá kötött fogadás érvénytelennek minősül. A hosszabbítás nem számít. Abban az esetben, ha valamelyik csapat feladja a mérkőzést, a fogadások érvényesek a már megszerzett gólok száma alapján.

9.) Játékos(ok) proposition (licit) fogadásai: Az érintett játékos(ok)nak mezben kell megjelenniük ahhoz, hogy a fogadások érvényesek legyenek. A hosszabbítás minden proposition (licit) piacon számít, kivéve azokat, amelyek meghatározott játékidőn alapulnak. A fogadások érvényességéhez legalább 15 perc hivatalos játékidőnek el kell telnie a harmadik harmadban.

10.) 1., 2. vagy 3. harmad győztese: Kizárólag az adott harmadban lőtt gólok érvényesek. A hosszabbítás nem számít bele a 3. harmad eredményébe, hacsak nincs másképp meghatározva. A Legmagasabb Pontozási Időszak piacára a holtverseny szabályai vonatkoznak.

11.) Fogadás gólra (Pontos eredmény): Ha a végeredmény nem szerepel a fogadható opciók között, akkor valamennyi fogadás „vesztett”-ként kerül rendezésre.

12.) Ha a fogadás győztesre, végső győztesre vagy a hendikepes fogadás döntetlenül végződik és amennyiben a döntetlen esetében nem lettek nyereményszorzók meghatározva, az összes fogadás érvénytelennek minősül.

13.) Rendes játékszezonban elért pontok: A fogadások csak akkor állnak, ha az összes csapat a rendes játékszezon valamennyi mérkőzését lejátsza. Ha a játékszezont bármely okból kifolyólag lerövidítik, az összes fogadás semmis, kivéve ha a legmagasabb megfogadható pontszám már el lett érve, ebben az esetben valamennyi fogadás érvényesnek minősül.

14.) Hány 2 vagy 5 perces kiállítást ítélnek az X. harmadban? Ennél a fogadásnál minden 2 vagy 5 perces kiállítás egynek számít, azaz ha 3 x 2 perces kiállítást ítélnek, a nyertes opció a 'Kevesebb mint 3,5'. Ha viszont 2 + 2 perces kiállítást ítélnek, az 2 kiállításnak számít. Ez azt jelenti, hogy ha 1 x 5 perces, 1 x 2 perces és 2 + 2 perces kiállításokat ítélnek, a nyertes opció a 'Több mint 3,5'. Minden kiállítás ahhoz a harmadhoz számít, amely során megítélték, így ha egy 2 perces kiállítást az első harmad utáni szünetben ítélnek meg, az az 1. harmadhoz számít.

15.) Hátralévő rendes játékidő/hátralévő X időtartam: A fogadás kiértékelésénél a fogadás elhelyezése és a rendes játékidő/időszak vége közötti eredmény mérvadó. Amennyiben a fogadás elhelyezésének időpontjában a játékállás 0:0, a helyes eredmény a mérkőzés elméleti kimenetele. A fogadás elhelyezésénél az aktuális játékállás pl. a következőképpen van kijelezve "Hátralévő rendes játékidő - aktuális eredmény 1:2", ebben az esetben, ha a mérkőzés 2:3-ra végződik, a döntetlen tipp a nyerő. A "Hátralévő X időtartam" fogadás ugyanígy kerül kiértékelésre.

16.) “Grand Salami”/NHL: A fogadásban az egy bizonyos napon lejátszott összes mérkőzésen elért pontok összegét kell megtippelni. Kizárólag az adott napon (az NHL beosztása szerint) lejátszott mérkőzések számítanak. Amennyiben bármelyik mérkőzést elhalasztják, vagy új mérkőzést adnak a napi programhoz a nyereményszorzók közzététele után, akkor valamennyi fogadás semmissé válik. Amennyiben bármelyik mérkőzést menet közben félbeszakítják, az összes fogadás semmisnek nyilvánul. A hosszabbításban szerzett pontok beleszámítanak. Szétlövés esetén a győztes csapatnak egy gólt írunk jóvá.

17.) All Star Mérkőzés: Minden meccs 20 perces, a fogadások érvényességéhez a teljes mérkőzést le kell játszani. A hosszabbítás minden piacon beleszámít az eredménybe. Az a csapat az All Star győztes, amelyik megnyeri a döntőt.

18.) Division Champion (Osztálybajnokok): Ha az évad bármilyen okból hamarabb véget ér, akkor minden fogadás a szóban forgó hivatalos szervezet által közzétett Division Champion alapján kerül rendezésre.

19.) Kinevezett döntősök: Döntősök azok a csapatok, amelyek a döntőbe ténylegesen bejutnak, függetlenül attól, hogy hogyan jutottak be, a hivatalos szervezetek által hozott döntéseket beleértve. Teremlabdarúgás Visszasorolás előtt álló csapat: A fogadás alapját azok a csapatok képezik, amelyek az évad végén a visszasorolást eredményező helyeket foglalják el. A fogadás szempontjából a jövőben bármilyen okból esetlegesen bekövetkező változások nem mérvadók.

20.) Kivételes játékidő: Az orosz Liga Pro sorozatban a mérkőzések 30 percesek (3*10 perces időszakok) és ezt tekintik Rendes Játékidőnek ebben a sorozatban.

21.) A keresztbe jégkorong ligák (Short Hockey) 3x10 vagy 3x15 perces játékidővel rendelkeznek és ez a rendes játékidő ezekben a ligákban.